Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

2. A jede za 2. A do Rakouska

19. června 2018

Do naší třídy patří Češka Eliška, která žije v rakouském městě Wartberg ob der Aist a do naší třídy  chodí v době rakouských prázdnin a na přezkoušení (jsme její kmenová škola). Vše začalo, když naše třída poslala už v 1. třídě vánoční pozdrav s fotografií třídy. Dostali jsme odpověď a od té doby si dopisujeme. A letos jsme dostali pozvání zúčastnit se u nich vystoupení – muzikálu. Nadšeně jsme přijali a začali se chystat. Pár německých slovíček a vět, český překlad muzikálu, nácvik našeho vystoupení, výroba dárků, ale i povídání o chování…

Nadšeně jsme sledovali úžasný skoro profesionální muzikál (1 a ¾ hodiny účinkovalo přes 200 dětí rakouské školy). Potom nám rodiče rakouských dětí nachystali občerstvení a skvělé bylo, že seděly vždy 3 děti z Wartbergu a 3 děti z Krumlova. I přes jazykovou bariéru bylo vidět, že smělé děti začínají konverzovat a jazyk není problémem. Potom jsme prošli školu a litovali, že se naše chodby nedají zvětšit a doplnit hračkami a hrami, jaké mají rakouské děti. Taky jsme si zazpívali, předali dárky.

A co nás mrzelo? Že už naše návštěva musí končit, měli jsme moc krásných zážitků a poznatků.

Ještě jsme se zastavili ve Freistadtu, užili cukrárnu i hřiště. A teď se moc těšíme na příští rok, kdy jsme pozvali rakouskou třídu k nám. Taky jim připravíme pěkný program.

Základní škola T. G. Masaryka © 2020

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.