Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Čtení (s radostí?)

24. dubna 2021
komiks - Navrh-bez-nazvu-2

,,Jo ta dnešní generace, voni vůbec nečtou. Pořád by jen koukali do těch mobilů! Co z nich jednou bude?“ Tato generace se uplatní, o to nemám strach; světem technologií proklouznou snáze, ale i tak si mnozí žáci snaží najít čas na četbu. No a nebo to mají povinně zadáno od češtinářek! Existuje ale přeci mnoho důvodů, proč je důležité číst:

komiks - st

Když knihu přečteme, můžeme si něco o knize zapsat do čtenářského deníku. A nebo třeba také přemýšlet o tom, co bychom dali k narozeninám hlavnímu hrdinovi nebo jakou bychom mu dali přezdívku  na Instagramu. A kde se autor knihy narodil? To mohli žáci připnout třeba na padlet.

Do projektu Čte celá škola se započítávají i komiksy, proto jsme páteční hodinu literatury v 6.ročníku věnovali jeho tvorbě. Žáci se zaregistrovali ve své třídě na https://www.pixton.com/, kde si vytvořili svého avatara a rovněž komiks na téma Čtení.

komiks - komiks

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.