Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Den otevřených dveří na Masaryčce

27. března 2022

Dne 24. 3. se dveře naší školy otevřely budoucím, současným ale i bývalým žákům, rodičům a učitelům. Prohlédnout si školu a dostat se tak na místa, kam se běžně nikdo (ne)dostává, vyzkoušet si činnosti, které je v následujících letech čekají,  si mohli uchazeči od 15:50 – 18:00.

Úvodního slova se chopil pan ředitel Mgr. Josef Haláček, který představil společně se speciální pedagožkou Mgr. Květou Škrabalovou důležité informace týkající se naší školy. V učebně informatiky poté Mgr. Adam Fikejs ukázal, jak funguje IT systém naší školy. V učebnách 1. stupně ukázal Mgr. Aleš Hradecký společně s Mgr. Jitkou Perníkovou práci na interaktivní tabuli, Mgr. Tereza Šimečková představila, jak lze s radostí na iPadech např. třídit věci podle barev, poznávat pohádky nebo spojovat květy s plody. Mgr. Věra Matlachová ukázala dětem netradiční hudební nástroje, které je nadchly a budou se těšit, až na ně budou opět zase hrát. Děvčata v družině předvedla, jak smysluplně děti mohou trávit čas, když skončí vyučování.

V učebně dějepisu měli žáci 7.B pod vedením Mgr. Ireny Brožové připravené skvělé aktivity, které i některé dospělé potrápily, jiné vykouzlily úsměv na tváři. O kousek dál v učebně přírodopisu měla Mgr. Václava Ilkóová připravenou laboratoř, kde děti fascinovaně objevovaly, zkoumaly a hledaly. Jak lze učit zábavně zeměpis představila Mgr. Michaela Hřavová v místnosti plné map a nadšených dětí. Úsměv na tváři vykouzlil Mgr. Josef Chrobák společně s Bc. Lucií Davidovou, kteří si v jazykové učebně připravili mnoho aktivit k výuce anglického jazyka. Motivovat děti k výuce německého a anglického jazyka zvládla Mgr. Erika Korchová např. při skenování QR kódů a následném procvičování.

Tělocvična je oblíbeným místem nejen v ,,běžném provozu“, ale stala se i velmi navštěvovaným místem při dni otevřených dveří. Mgr. Jan Petřík s Mgr. Lenkou Guňkovou připravili spoustu stanovišť, aby se děti ale i dospělí po náročném dni protáhli, zjistili, kam až jejich možnosti sahají a při tom se skvěle pobavili.

V prostorách školy byla realizována výstava našich žáků, kterým rozhodně byl do vínku dán obrovský talent. Naše úspěšná žákyně Barbora Cibulková z 9.C připravila soubor skic, kterými můžete tematicky nahlédnout na naši školu tak, jak ji vidí ona. Druhý soubor skic nazvala Srdcovky Barbory Cibulkové nakreslené ze <3. Další nadaný žák Kryštof Hajný z 9.B představil jak realistickou tvorbu, kterou jistě ocení každý, tak vzniklé abstraktní malby, nad kterými achají hlavně milovníci umění. Další výborný talent Roman Červeňák ze 7.C ukázal, jak na věci nahlíží on jeho očima. Prostory školy dále zdobily práce žáků z 1. i 2. stupně pod vedením učitelek výtvarné výchovy Aleny Jůzkové, Mgr. Terezy Charvátové a Mgr. Elišky Davidové.

Celou akci doprovázel náš maskot Hedvika a za objektivem fotoaparátu se objevila úžasná Bc. Tereza Musilová a naše žákyně Marie Španillerová. O výborné občerstvení se postarala děvčata z kuchyně.

Škola je místo, kam se všichni i přes občasné ,,remcání“ rádi vracíme a zároveň víme, že nám jsou zde dveře vždy otevřené. Velké díky všem, kteří se na akci podíleli a hlavně těm, kteří si našli čas a užili si chvíle strávené v prostorách, kde to všechno začíná. Atmosféru přibližují níže uvedené fotografie upravené Bc. Terezou Musilovou, tak se díky nim na chvíli zase přesuňme do těchto chvilek.

Foto: Bc. Tereza Musilová & Marie Španillerová

Článek vložila: Mgr. Eliška Davidová

Akci si užili: všichni zúčastnění

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.