Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Dílna čtení na 2. stupni

19. listopadu 2021
cteni - Prace-s-knihou

Vlivem všech technologií je stále těžší a těžší si najít čas na čtení klasických knih. My se o to ale snažíme o některých hodinách literatury, kdy v tichosti půl hodiny nerušeně čteme a poté s příběhem, postavami a našimi pocity z četby dále pracujeme.

cteni - Prace-s-knihou-5

Nejčastěji využíváme virtuální nástěnky Padlet, kam vkládáme třeba co máme společného s hlavním hrdinou, kde se narodil jaký spisovatel nebo třeba vytváříme reklamu na knihu. Během četby si žáci také mohou zaznamenávat zajímavé myšlenky a citáty z knih, které poté vloží sem. Posledním úkolem bylo vložit fotografii knihy, kterou právě čtou.

cteni - Prace-s-knihou-6 cteni - Prace-s-knihou-7

Někdy také využijeme aplikace Mentimetr, která se pro práci s textem krásně hodí. Jaké národnosti je autor, jaké v nás vyvolává kniha pocity či jakým jedním slovem bychom ji vystihli?

cteni - mentimetr cteni - mentimetr2 cteni - mentimetr3

Velmi se nám při práci s textem osvědčila i práce v Jamu. Jakým smajlíkem bychom vystihli knížku a jakou známku jí dali?

Na co bychom se zeptali autora knihy a už se nám někdy stala podobná situace, která se odehrála v příběhu?

A také si někdy zahrajeme na ilustrátory a nakreslíme hlavního hrdinu ;-).

Eliška Davidová

📖

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.