Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Den otevřených dveří a oslava narozenin – 25. 10. 2019

20. září 2019

Dne 25. října letošního roku oslaví ZŠ T. G. Masaryka hned několik událostí najednou.

Ve 13 hodin starosta města a ředitel školy vzpomenou výročí založení Československa a vyjádří důležitost této události slavnostním položením kytic k bustě prvorepublikového prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

V návaznosti na tuto akci bude slavnostně otevřena “nová“ budova základní školy, která dostala po velmi dlouhé době nový kabát v podobě oken, dveří a fasády.

Budova školy a její prostranství budou k dispozici i veřejnosti a to od 14 do 17 hodin. Ve škole bude k vidění velice zajímavá koncepce řešení pozemků školy v podobě studie, která počítá s realizací v několika etapách. Některé z těchto etap se již podařilo uskutečnit a bude možné zhodnotit přímo na místě, jak se to podařilo. Velmi zajímavou novinkou budou v průběhu Dne otevřených dveří asistované prohlídky, kdy školní “kasteláni“ provedou zájemce místy, která běžně nejsou dostupná. Třešničkou na dortu může být vstup na “Masarykovu pavlač“, která byla desetiletí uzavřena. Budou připravené i prostory s kronikami školy a sportovních tříd. V učebnách bude možné se osobně setkat i s významnými žáky naší školy. Konkrétně máme přislíbenu účast fotbalového internacionála Ericha Brabce, který působil mimo jiné i ve Spartě či Slávii, nebo Mariana Jelínka známého hokejového kouče a sportovního psychologa.

Je také třeba připomenout, že naše škola otevřela poprvé své brány pro žáky 1. 9. 1929 a slaví letos své krásné devadesátiny. A protože se celá akce ponese v duchu historie, připomeneme si i 30. výročí sametové revoluce jako velice významný mezník našich dějin.

Celý pátek bude koncipován jako projektový den pro žáky 1. a 2. stupně a jeho obsah bude korespondovat s historickými tématy. Protože je tato akce pro naši školu skutečně významná, dovolili jsme si pozvat i naše dvě partnerské školy z rakouského Wartbergu ob der Aist a německého Passau.

Pokud přijmete naše pozvání a budete mít štěstí, možná zahlédnete ve škole i poletujícího maskota školy, čarodějku Hedviku. Na své si přijdou i milovníci jídla a pití, které bude rovněž zajištěné. Těšíme se na Vás.

POZVÁNKA

Základní škola T. G. Masaryka © 2019

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.