Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Kdo se málo učí, na pracáku skučí. Karel Kovy Kovář

9. listopadu 2020

Motivovat puberťáky k českému jazyku je mnohdy náročná činnost, a tak to učitelé zkouší i skrze jim blízkou problematiku. Žáci 6.A a 6.C si při distanční výuce vyzkoušeli hru s názvem Únikovka, jejíž princip spočívá  v tom, že žáci klikali na různé předměty, které je odkázaly na aplikace, jež když splnili, tak získali kódy. Kódy daly dohromady citát známého youtubera Kovyho – ,,Kdo se málo učí, na pracáku skučí“. Životopisu Kovyho jsme věnovali i další cvičení, kde měli za úkol vyhledávat přídavná jména a určovat mluvnické kategorie. Při hodině literatury jsme probírali autorskou pohádku a přečetli část z Kovyho knihy, jež nese název iPohádka. Při hodině slohu jsme zapřemýšleli nad výhodami a nevýhodami elektronické komunikace, připomněli si, jak napsat email a prakticky si pak email vyzkoušeli poslat právě Kovymu.

Tak nezapomeňte, kdo se málo učí, na pracáku…

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.