Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Na den architektem a na den řezbářem

4. června 2021

Tento týden se některé třídy vydaly na výtvarný projekt s názvem Sochy a děti do Boudy. Vyšlo krásné počasí a žáci si vyzkoušeli pod vedením akademického sochaře Petra Fidricha práci s dláty a paličkami. Činnost, při které (kupodivu) žádná krev netekla, žáci střídali i hraním fotbálku, ping pongu nebo posezením ve stínu. Myslím, že na čas ,,vypadnout“ ze školních lavic nebylo vůbec špatné ;-).

Někteří žáci si zase pro změnu tento týden zahráli na architekty. Stačila jim k tomu obyčejná párátka a hrách. Věřím, že i kluky tato jednoduchá ale efektivní činnost alespoň trochu pobavila. A Honza Zikeš s Davidem Pajpachem ze 6.A se vrhli do výtvarné animace s legem.

Tematicky bych ráda ještě představila tvorbu z (ne)dávné distanční výuky, při které měli žáci postavit svůj vysněný dům. Někteří tvořili v Minecraftu, jiní použili lego a někdo zase sáhl po klasické krabici. Výsledná díla najdete na padletu.

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti