Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Návštěva dětí z partnerské školy ve Wartbergu

9. dubna 2019

Loni jsme byli my ve Wartbergu (blízko Lince), letos přijeli děti z Wartbergu k nám. Žáci 3. A přivítali 3. A a žáci 3. B přivítali 3. B. Chystali jsme se dlouho dopředu. Vymyslet program pro 60 dětí (s učiteli i několika rodiči) nebylo jednoduché, ale povedlo se. Společné přivítání v tělocvičně, prohlídka školy, tvoření ve třídách, hry v tělocvičně, společný oběd, divadélko a písničky a tance. A odpolední procházka městem. Moc to všechny děti, rakouské i české, bavilo.

Nejhezčí bylo, jak se bez ostychu děti domlouvaly. Rakouské uměly pár slov česky, české děti pár slov německy, všechny se chvilku učí anglicky a kde slovní zásoba nestačila, pomohly ruce a úsměv. Nezúčastnění by nepoznali, kdo je odkud, všechny děti byly stejné, veselé, spokojené.

A teď se zase těšíme na příští rok, až pojedeme my do Wartbergu.

Základní škola T. G. Masaryka © 2020

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.