Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Oživujeme umělce

28. dubna 2021
umělci - giphy-5

Trendem posledních let ve výtvarné výchově je tzv. animace výtvarného díla, tedy oživení umělce, uměleckého směru či vybraného díla různými formami. My jsme se šesťáky oživili umělce doslova. Úkolem žáků bylo nejprve něco málo nastudovat o známých umělcích na padletu (žáci si mohli ještě něco dalšího o umělcích vyhledat a připnout k danému sloupci). Poté jsme využili aplikace MyHeritage, ve které lze vytvořit animaci jenom z fotografie. Koukněte, jak nám někteří umělci ožili:

(Oživený Vincent van Gogh)

(Oživený Edvard Munch)

(Oživený Jiří Kolář)

Další možnost k oživení umělce či uměleckého díla nám nabízí Malování 3D či nástroje v klasické úpravě fotografie, jež jsou součástí Windows 10. Žáci mohli fotografii ale upravit i v aplikaci https://giphy.com/, kam mohli vložit různé samolepky, filtry (prostě prvky, které jsou dnešní generaci bližší ;-)). Na výsledné práce se můžete podívat zde.

umělci - giphy-4

(Leonardo da Vinci, Poslední večeře, 2021)

umělci - giphy-1

(Banksy, no name, 2021)

V rámci slohového cvičení v českém jazyce bylo úkolem žáků 6.A a 6.C vytvořit fake message mezi probíranými umělci na této stránce. Jak by to asi vypadalo, kdyby umělci ožili v pandemické době, nemohli zajít do kavárny nebo na pivo a rozhodovali se mezi rouškou či respirátorem? Na to se můžete podívat v následující galerii:

umělci - iphone-zdLD-1

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.