Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Pochvala za umístění ve velikonoční soutěži žákům 4. A

2. května 2021

Protože nám chyběly nejrůznější programy, besedy a veřejná čtení v knihovně, která bohužel musela zůstat zavřená, zaposlouchávali jsme se v rámci distanční výuky s žáky 4. A pravidelně do „Čtenářských jednohubek.“

Městská knihovna v Českém Krumlově vybírala z pořádné zásoby knih a pořádala online čtení. V prvním díle zazněla ukázka z Šumavského pohádkáře Ondřeje Fibicha, hned v druhém díle knihovnice nasadily želízko v ohni a pozvaly nás do světa knih Karla Čapka. Zazněla také ukázka z neuvěřitelně vtipné knížky Edudant a Francimor od Karla Poláčka. Seznámili jsme se nejen s Halabábou a jejími synky. Čten byl i J. Š. Baar a jeho kniha Hanýžka a Martínek, příhody dvou vesnických dětí z autorova rodného, chodského kraje. Další čtení se neslo v dobrodružném duchu Verneovek, připravena byla napínavá ukázka z knihy Cesta kolem světa za 80 dní. Zatím poslední jednohubkou byla ochutnávka z několika knih Ivony Březinové. Na své si přišli začínající, náctiletí i dospělí čtenáři.

V závěru videa vždy zazněly tipy na zajímavé novinky z fondu k zapůjčení prostřednictvím výdejních okének knihovny.

Ve velikonočním dílu se třída zapojila do vědomostní soutěže. Tři výherce čekala sladká odměna. Štěstí se usmálo zrovinka na žáky 4. A. Velká gratulace patří Vojtovi Vošalíkovi, Petrovi Kožišníkovi a Nikol Zuzákové.

Vyhlášení výsledků je v 6. dílu v poslední minutě zde:

Vyhlášení výsledků – Velikonoční soutěž

Děkujeme celému štábu knihovny – Heleně Jelínkové (dramaturg a moderátor), pan ředitel Martin Nechvíle (režisér a kameraman), Pavlína (stříhačka), Jaroslava Valterová a ekonomickému úseku (čtenářky).

Pokud i vás knižní nabídka zaujala, pohodlně se usaďte, začínáme…

Čtenářské jednohubky – 1. díl

Základní škola T. G. Masaryka © 2021 | Prohlášení o přístupnosti

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.