Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Pohádky (ne)tradičně

19. června 2021

Kdo by neznal pohádku o Červené Karkulce nebo o Šípkové Růžence. Co když se ale Šípková Růženka píchne do prstu a dvořané jí dají první pomoc? Nebo když celé království usne, do zámku se dostane princ, ovšem má takový hlad, že si musí objednat jídlo přes Wolt?

V 6.A a 6.C jsme se několik dní věnovali klasických i autorským pohádkám a zkusili tyto známé pohádky přenést do 21. století. O hodinách mluvnice jsme procvičovali na toto téma, hodně využívali iPady a na nich hráli únikovky a nebo pracovali v Jamu.

V literatuře jsme si připomněli, co je to autorská pohádka a přetvořili Červenou Karkulku. O výtvarné výchově pak měli žáci ve skupinách tento příběh zanimovat. Červená Karkulka se tak objevila ve filmu V síti a také si zašla třeba do McDonaldu.

O další hodině literatury žáci měli ve skupinách ztvárnit scény ze Šípkové Růženky opět trochu netradičně. Na lístečku měli napsány další instrukce, při kterých měla například Šípková Růženka rozlučku se svobodou, princové své schopnosti z hraní bojových počítačových her přenesli do reálu a nebo si Růženka objednala z Wishe nafukovací člun, ale dorazilo jí něco úplně jiného. Také se ale na lístečku objevily klasické scény, kdy princ vyznává lásku princezně či jak se princové učí správnému chování ;-). Etiketa není jenom nálepka na flašce!

Tyto scény měli žáci zachytit jako inscenovanou fotografii a k tomu využít různé makety a předměty, které si přinesli a nebo měli ve třídě. Holky v čele s Růženkou Jančou Baťkovou ze 6.A dokonce vytvořily krátký snímek.

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti