Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Portréty inspirované tvorbou Giussepe Arcimbolda

6. listopadu 2020

Během distanční výuky, která se soustředí převážně na český jazyk, matematiku a angličtinu, je dobré si odpočinout třeba při výtvarné činnosti. Pravdou je, že je těžší vymyslet úkol, když většinu výtvarných potřeb mají žáci ve škole, ale věděli jste, že výsledným artefaktem se mohou stát třeba i věci kolem vás?

Jeden takový umělec tím byl velmi známý. Nejprve si žáci prohlédli prezentaci o slavném italském malíři Giuseppe Arcimboldovi, jenž díla tvořil z plodů, květin, zvířat i předmětů. V jedné aplikaci si pak mohli prohlédnout některé jeho díla a přiřadit k názvu, z nějž byla vytvořena. No a pak už směle do práce! Technika byla libovolná, ať už malba, kresba, koláž, asambláž či nějaká on-line aplikace. Také si žáci mohli vytisknout výukový list a zakreslit autoportrét dle pokynů a způsobu práce Arcimbolda.

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.