Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Tvořím, tedy jsem.

8. října 2021

Jak si nejlépe zapamatovat nějaké dílo? Ideální způsob je stát se přímo dílem samotným. V 7.A a 9.A jsme využili hezkého počasí a šli se stát ikonickými díly ven do Jelení zahrady. Žáci si ve skupinách vylosovali známá umělecká díla, něco málo o nich přečetli a poté se pustili do práce. Některé skupinky jsem sice zpočátku musela popostrkovat k práci, ale výsledky podle mě stojí za to. Kdo by se nechtěl aspoň na chvíli stát Monou Lisou?

Další hodinu výtvarné výchovy jsme si v 7.A řekli něco o Vincentu van Goghovi a poté se žáci ocitli v dílně Vincenta, kde si vyzkoušeli parafráze jeho nejznámějších děl. Výsledná díla jsme vydražili, dokonce i za více než za kolik se prodala ta skutečná ;-).

A abychom výtvarnou výchovu propojili pěkně s českým jazykem, práci na iPadech jsme o češtině směřovali hlavně k této tematice.

Umění zdar

Eliška Davidová

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti