Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

19. ročník atletické olympiády 1. stupně

2. června 2023

Výsledky

Ve středu 31. 5. proběhlo na školním dvoře vyhlášení výsledků atletické olympiády. Jak to celé dopadlo? Prohlédněte si fotky vítězů a také fotky z předávání diplomů, medailí a pohárů.

Vysledky_foto - Absolutni-vitezove-AO-2023
Celkové výsledky dívky celkové výsledky chlapci
1. ročník 1. ročník
2. ročník 2. ročník
3. ročník 3. ročník
4. ročník 4. ročník
5. ročník 5. ročník

Průběh akce

Atletická olympiáda se konala dne 25. 5. 2023. Probíhala na stadionu FK Slavoj v Českém Krumlově. Zúčastnili se jí všichni žáci z celého prvního stupně ZŠ TGM Český Krumlov a přijely také děti z partnerské školy z rakouského Wartbergu. Rakouští kamarádi stihli přijet včas, na stadion přišli s krásnou rakouskou vlajkou a celou akci odstartoval svým proslovem pan ředitel. 

Každá třída měla rozpis, aby žáci věděli, v kolik hodin mají být na určitém stanovišti. Stanoviště byla čtyři: sprint na 50 m, hod míčkem, skok do dálky a běh na 400 m pro 1. 2. a 3. ročník a 600 m pro 4. a 5. ročník.

Olympiáda probíhala pomaleji než se očekávalo, ale nakonec každá třída prošla všechny disciplíny. Některým žákům přišli fandit také jejich rodiče.

Po skončení akce vyhlásil přímo na stadionu pan ředitel výsledky třeťáků, kteří soutěžili dohromady s rakouskými dětmi z Wartbergu.

3. ročník 🇨🇿 🇦🇹 dívky chlapci
1. místo Turková Elena 🇨🇿 Drtil Daniel 🇨🇿
2. místo Pointner Anna 🇦🇹 Rieseneder Jakob 🇦🇹
3. místo Cenzovová Ema 🇨🇿 Šesták Martin 🇨🇿
Celkové výsledky – dívky Celkové výsledky – chlapci

Po návratu do školy se všichni vrhli na oběd ve školní jídelně, pochutnaly si také děti z Wartbergu, které se po obědě přesunuly na naše školní hřiště a poté na procházku Krumlovem s průvodcem, naším panem ředitelem.

Poděkování patří všem zúčastněným žákům ze ZŠ TGM Český Krumlov a samozřejmě žákům z Wartbergu. Patří také panu řediteli, panu učiteli Hradeckému a panu učiteli Petříkovi, hlavním organizátorům akce. Nesmíme zapomenout na učitele, kteří pomáhali žákům připravit se na disciplíny. Díky si zaslouží taky pomocníci z 9. ročníku, paní učitelka Jůzková alias zdravotnice a pan vychovatel Milan Popel s paní vychovatelkou Mirkou Laštovkovou, kteří pomáhali ve stanovišti hodu s míčkem.

Všichni žáci už se těší na další jubilejní 20. ročník atletické olympiády v příštím školním roce.

Zapsali žáci 5. A:

Madeleine Grunt

Justýna Charvátová

Markéta Podskalská

Pavel Hlaváček

Antonín Hlaváček

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti