Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Jak to všechno začalo.

Od 1. třídy k nám začala chodit Eliška, která trvale bydlí v Rakousku (my jsme její kmenová škola). Eliška chodí do školy v Rakousku, ale o všech prázdninách v rakouské škole nadšeně přijede do naší třídy. Není to pro ni složité, protože má v Krumlově babičku a dědu. Na konci školního roku pak přijíždí na přezkoušení z českého jazyka.

Eliška k nám do třídy ihned zapadla a i když je to třeba po 3 měsících, je to, jako by nechyběla.

Chtěli jsme vědět, jak to chodí u nich ve škole. Napsali jsme jim dopis a poslali naši fotografii. Byli jsme nadšení, když nám přišla odpověď. Od Vánoc v 1. třídě (tedy roku 2016) si pravidelně dopisujeme, posíláme výrobky, pracovní listy a moc nás to baví.

Červen 2018

Letos jsme dostali pozvání zúčastnit se ve Wartbergu vystoupení – muzikálu. Nadšeně jsme přijali a začali se chystat. Pár německých slovíček a vět, český překlad muzikálu, nácvik našeho vystoupení, výroba dárků, ale i povídání o chování…

Nadšeně jsme sledovali úžasný skoro profesionální muzikál (1 a ¾ hodiny účinkovalo přes 200 dětí rakouské školy). Potom nám rodiče rakouských dětí nachystali občerstvení a skvělé bylo, že seděly vždy 3 děti z Wartbergu a 3 děti z Krumlova. I přes jazykovou bariéru bylo vidět, že smělé děti začínají konverzovat a jazyk není problémem. Potom jsme prošli školu a litovali, že se naše chodby nedají zvětšit a doplnit hračkami a hrami, jaké mají rakouské děti. Taky jsme si zazpívali, předali dárky.A co nás mrzelo? Že už naše návštěva musí končit, měli jsme moc krásných zážitků a poznatků.Ještě jsme se zastavili ve Freistadtu, užili cukrárnu i hřiště. A teď se moc těšíme na příští rok, kdy jsme pozvali rakouskou třídu k nám. Taky jim připravíme pěkný program.

Vánoce

Spolupráce 3. tříd naší školy se školou ve Wartbergu úspěšně probíhá. Poslali jsme si navzájem přání k Vánocům. Jak vyrobená, tak i na videu. Rakouské děti se naučily i přání česky. Udělaly nám tím velikou radost.

Základní škola T. G. Masaryka © 2019

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.