Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Atletická olympiáda 1. stupně

25. června 2019

V pátek 21. 6. 2019 se na stadionu FK Slavoj Český Krumlov uskutečnil již 15. ročník atletické olympiády 1. stupně naší školy. Děti z 1. – 5. ročníku soutěžily ve čtyřech disciplínách, a to zvlášť chlapci a dívky. Podle předem stanoveného rozpisu jednotlivých disciplín pro každý ročník se mladí atleti utkali v běhu na 50 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a nakonec ve vytrvalostním běhu na 400 nebo 600 metrů. Delší trať absolvovali žáci čtvrtého a pátého ročníku. Pravou soutěžní atmosféru na atletickém kolbišti umocnila poměrně slušná účast z řad rodičů a příbuzných samotných soutěžících. Jejich fandění a povzbuzování jistě velmi pomohlo k dosaženým výkonům. Za to jim patří velké poděkování.
Za každý ročník byli vyhodnoceni tři nejlepší chlapci a tři děvčata. Byli odměněni diplomy a medailemi. Ze všech soutěžících byl pak vybrán ještě absolutní vítěz celého sportovního klání. Tím se stala žákyně z 2. ročníku Eliška Vychodilová a jako trofej si navíc odnesla zlatý pohár se štítkem připomínajícím právě letošní ročník.
Počasí nám vyšlo na jedničku a přítomní rovněž ocenili možnost malého občerstvení v otevřeném kiosku.
Všichni jsme si tento sportovní den náležitě užili také díky těm, kteří se na jeho organizaci a hladkém průběhu podíleli. Kromě pedagogických pracovníků patří poděkování i žákům třídy 9. A. Největší poděkování a především sportovní uznání však patří právem všem zúčastněným a soutěžícím dětem.

15. ročník atletické olympiády 1. stupně je tedy již minulostí, ale všichni se už teď těšíme na ročník následující.

Výsledky:

CELKOVÉ VÝSLEDKY
1. ROČNÍK
2. ROČNÍK
3. ROČNÍK
4. ROČNÍK
5. ROČNÍK

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti