Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Beseda s panem St. Motlem „Češi proti Čechům“

28. listopadu 2022

Žáci 9. A a 9. B se zúčastnili promítání filmu „Češi proti Čechům“ a následné besedy s panem Motlem.

Stanislav Motl začal jako novinář začal publikovat na počátku 70. let v regionálních novinách. Znám je zejména knihami s historickou tematikou, které se převážně týkají období druhé světové války. Od roku 1995 byl jedním z reportérů investigativního pořadu Na vlastní oči televize Nova. Od roku 2010 připravuje v ČRo 2 svůj autorský pořad s názvem Stopy, fakta, tajemství, který dostal i televizní podobu. Je nositelem celosvětové ceny The AIB International Media Excellence Awards. Toto ocenění udělované v Londýně, které je považováno za rozhlasového Oskara, získal v letech 2010 a opakovaně v roce 2011. V ČR obdržel mimo jiné hlavní cenu festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran (2003) a hlavní cenu E. E. Kische (2011).

Žáci zjistili, že pokud chcete vytvořit dílo plné faktů, musíte vynaložit svůj čas, energii a obrnit se trpělivostí při návštěvách archivů. Pak bude mít vaše práce odpovídající hodnotu.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti