Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Čistírna odpadních vod – 8. ročníky

4. května 2023

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 navštívily 8. ročníky naší školy Čistírnu odpadních vod v Českém Krumlově. Akci uspořádalo pro místní školy město Český Krumlov v rámci tzv. Místních dnů pro klima a energii. V rámci nich využijeme kromě exkurze v ČOV i další nabídku bezplatných programů s ekologickou tématikou.

Během dnešní exkurze se žáci nejprve dozvěděli, co bychom neměli splachovat do odpadní vody. Seznámili se s principem mechanického a biologického čištění vody a zpracováním kalu. Přesvědčili se na vlastní oči a nos, že voda přitékající do čističky je opravdu řádně znečištěna. Mnozí pak byli překvapeni, že na konci čistícího procesu může být bez obav vrácena do Vltavy.

Mgr. Václava Ilkóová

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti