Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Den otevřených dveří a oslava narozenin

5. listopadu 2019

V pátek 25. 10. 2019 slavila naše škola hned několik významných událostí. Kromě 30. výročí sametové revoluce to bylo také 101. výročí vzniku ČSR, které již tradičně připomněli naši žáci krátkým pásmem mluveného slova a hudebního vystoupení u pomníku T. G. Masaryka.

Nejvýznamnější událostí však tentokrát bylo 90. výročí vzniku naší školy spojené se slavnostním otevřením zrekonstruované budovy. Oslavy v podobě Dnu otevřených dveří pro veřejnost byly zahájeny přestřižením pásky starostou města panem Daliborem Cardou. Pokračovaly vystoupením kytarového souboru ZUŠ pod vedením paní Ferenczi a divadelním představením žáků 7. B o T. G. Masarykovi v současnosti. Po celé odpoledne si zájemci mohli prohlédnout školu s  „komentovaným“ doprovodem současných pedagogů školy a navštívit běžně nepřístupná místa.  Zajímavé byly fotografie z Muzea Fotoateliér Seidel o budování školy a jejích podobách na historických snímcích a možnost setkání s absolventy a učiteli školy.

Součástí oslav byla také návštěva zástupců partnerských škol z německého Pasova a rakouského Wartbergu.

Prezentace připravená ve spolupráci s Ateliérem Seidl.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti