Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Dílna čtení ve 4.A

27. listopadu 2019

Dílna čtení se od začátku školního roku stala pravidelnou součástí naší výuky. Jednou týdně mají žáci přímo v hodině českého jazyka prostor 20-30 minut na samostatné souvislé čtení. Žáci čtou beletristické knihy, které si sami vybírají.

A po každém čtení následují čtenářské reakce. Hledáme, co je na našich postavách sympatického. Zkoušíme se do nich vcítit a představujeme si, co bychom dělali na jejich místě. Přemýšlíme o ději a ostatním sdělujeme, co naše postava prožila příjemného a co naopak nepříjemného. Prostě si s příběhy hrajeme a moc nás to baví.

V dnešní dílně čtení jsme se zajímali o prostředí našeho příběhu. Uvědomili jsme si, jak moc rozdílná jsou místa, kde se naše příběhy odehrávají. A vytvořili jsme si krásné směrové cedule. Bylo zajímavé vidět najednou pohromadě, na jaká místa nás mohou jednotlivé příběhy zavát.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti