Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Dobrodružství s technikou

11. června 2024

Dne 6. 6. se na českobudějovickém výstavišti konalo Dobrodružství s technikou. Tato akce nabídla širokou škálu aktivit a zážitků spojených s technikou a moderními technologiemi. Zde měli žáci pátého ročníku šanci prozkoumat různé technologické expozice a také interaktivní stanoviště, ve kterých se dozvěděli o nejnovějších trendech v oblasti techniky a digitálního světa. Děti si vyzkoušely různá technická zařízení a  aplikace a nechaly se unést fascinujícím světem moderní technologie. Pro děti všech věkových kategorií byly připraveny speciální workshopy, které je zasvětily do tajů programování, robotiky a vědeckých experimentů. K vyzkušení bylo i stavění robotů, programování drobných her, ale také pohybování ohromnou lžící bagru. Celkově sklidila tato výstava u našich žáků úspěch a stala se tak velmi příjemným technologickým dobrodružstvím zpestřujícím závěr školního roku.

Mgr. Eliška Dvořáková

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti