Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Dopravní výchova na 1. stupni

17. června 2021

Ve dnech 15. – 17. června navštívili žáci tříd 3. A, 3. B, 4. A, 5. A a 5. B dopravní hřiště u DDM v Českém Krumlově.

Nejdříve si žáci vždy prošli celé dopravní hřiště a za asistence příslušníka městské policie si vysvětlovali význam všech dopravních značek umístěných na hřišti.

Žáci si procvičili své znalosti z oblasti dopravy a dopravního značení, vyzkoušeli si řešení různých dopravních situací, zahráli si na chodce a samozřejmě absolvovali jízdu na kole, při které se snažili dodržovat dopravní předpisy. Žáci měli také díky speciálním brýlím možnost poznat, jak alkohol a drogy mění vnímání okolního světa, a uvědomili si, jak nebezpečné je řízení pod jejich vlivem.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti