Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Druháčci – stavitelé měst

27. června 2023

Škola je super, ale v pondělí 26. 6. nás to bavilo úplně nejvíc. Měli jsme totiž projekt, který se jmenoval Stavitel města.
Zajímá vás, jak to vlastně celé probíhalo?
Nejprve jsme postavili domečky a město z našich těl a ručiček, zazpívali jsme si k tomu pěknou písničku.  Z puzzle jsme skládali silnice podle návodu. Z kostek Lega nás zase velmi bavilo stavět kostel, policejní stanici, školu, obchodní dům, nádraží, divadlo, plovárnu, poštu a nemocnici. Už víme, co je piktogram a kdo je kartograf, jaké jsou druhy map a k čemu slouží. Vytvořili jsme mapu svého města a dali mu společně jméno Kamarádov.
Venku jsme plnili různé sportovní úkoly, za které jsme dostávali kostičky a mohli jsme si v obchůdku koupit libovolnou stavbu do své mapy. Každá skupina společně vybrala nejlepší název právě vytvořeného města.
Přijeďte se za námi podívat do Fotbalova, Prázdninova, Zvířátkova a Králíčkova.
Domů si všechny děti odnesly krásný diplom.
Děkujeme Malé technické univerzitě za báječné dopoledne a těšíme se na další projekty.

M. Nováková a žáci 2. A

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti