Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Evropská hlavní města s 5. A

19. ledna 2021

V předmětu Člověk a jeho svět jsme se doposud zajímali zejména o Českou republiku. Tento měsíc se ale naše pozornost přesunula k celé Evropě. Seznámili jsme se s evropskými státy a jejich hlavními městy.

Každý žák dostal několik evropských států a úkolem bylo vypátrat v mapě v učebnici hlavní města a umístit hlavní město s vhodným obrázkem do připravené mapy na nástěnce v aplikaci Padlet. Celkem se žákům povedlo umístit 36 hlavních měst. Výsledná mapa je opravdu zdařilá, posuďte sami, nahlédnout můžete zde. Po kliknutí na černý puntík v mapě se zobrazí hlavní město spolu s obrázkem. Celkový přehled hlavních měst s jejich obrázky máme také v tomto dokumentu.

Padlet využíváme zejména pro náš projekt „Celá škola čte“, ale teď už víme, že nám toho nabízí mnohem více.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti