Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Filmový festival JEDEN SVĚT 2019 – 9. B

20. března 2019

Ve středu 20. 3. 2019 se žáci 9. B zúčastnili filmové projekce v klubu BOUDA a viděli film:

#FollowMe
Nicolaas Veul, Duco Coops / Nizozemsko / 2018 

Téma filmu: sociální sítě, reklama, mediální gramotnost

Průřezová témata: mediální výchova, výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, osobnostní a sociální výchova

Reportér Nicolas se rozhodne nasbírat na svůj instagramový účet co nejvíce sledujících  a prozkoumává způsoby, jak toho docílit. Postupem času se začíná více zajímat o pozadí sociální sítě Instagram a odhaluje komplexní systém založený na podvádění. Zatímco uživatelé nadšeně rozdávají lajky selfíčkům, na pozadí probíhá čilý obchod s  uživatelskými účty. Vzniká obrovské množství falešných profilů a internetoví roboti vyrábí nové followery pro ty, kteří si chtějí připadat úspěšnější. Je možné vůbec něčemu na Instagramu věřit?

Následovala debata na dané téma.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti