Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Flame Painter experimentální v 9. A

7. listopadu 2020

Během výtvarné výchovy „na dálku“ se pro moderní umění dá využít i počítačový program. Jeden takový si vyzkoušeli žáci 9. A.

Flame Painter je jedinečný malířský program, patří do experimentálního projektu „Jsem umělec“. Autor prográmku říká, že s nástroji, které vás inspirují, může být každý umělcem. Můžete to vyzkoušet, změnit různá nastavení štětců a namalovat si vlastní plamenové obrazy. Když změníte pozadí z černé na bílé, paleta se změní z aditivní na subtraktivní a dojem z malby je velmi odlišný. Není snadné vysvětlit všechny parametry štětce, takže to nechávám na vaše experimentování. Odkaz:

https://www.escapemotions.com/community/experiments/flame#top

Prvních pět prací je ukázka toho, co program dovede, pokud se mu věnujete delší dobu, další práce jsou už ale výtvory žáků 9. A

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti