Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Hedvičin lízátkový den

16. února 2023

Dne 14. února se na naší škole poprvé uskutečnil Hedvičin lízátkový den. Žáci si mohli ráno před začátkem vyučování a během velké přestávky zakoupit lízátka a poslat je někomu, koho chtěli potěšit. A nemusela to být nutně zamilovaná valentýnka. Obdarovat mohli kamarády, sourozence, nebo klidně učitele. I ti se této akce s nadšením účastnili a lízátka posílali. Velkým překvapením bylo, že všechna lízátka se vyprodala již před začátkem vyučování. Naštěstí se nám podařilo situaci zachránit a zvrátit zklamání, které se na chvíli objevilo na tvářích našich žáků, na něž se nedostalo, a do velké přestávky jsme zajistili několik set dalších lízátek. Po 9 minutách bylo ale opět vyprodáno. Lízátek byl tedy dostatek, ale možná jich stále nebylo dost, aby každý poslal opravdu tolik, kolik chtěl.

Kromě lízátek jsme měli také všude srdíčka. Zdobily nám nejen školní chodby, ale rozzařovaly také obličeje našich žáků, učitelů, kuchařek a kuchařů a také paní uklízeček. V jídelně jsme si totiž mohli na obličej namalovat malé růžové nebo černé srdíčko.

Lízátkový den byl příjemným zpestřením jinak obyčejného dne ve škole a žáky skutečně nadchl. Prodalo se celkem přes 1300 lízátek, přičemž poslední z nich šlo dokonce do dražby. Výtěžek činí celkem 6810 Kč, které půjdou na školní fond pro nadané žáky.

Tereza Musilová

Fotografie: Tereza Musilová

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti