Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Jeden svět

11. března 2020

Žáci 8. A se již tradičně zúčastnili festivalu dokumentárních filmů o lidských právech – motiv letošního ročníku „Až naprší a uschne“. Projekcí tří filmů žáky provedla moderátorka Václava Šnokhousová.  Jaká byla témata?

Můj dopis těžařům – Papilou, čtrnáctiletý chlapec z nigerijského města, často navštěvuje svého otce, který žije v blízkosti nebezpečné ropné skvrny unikající z rafinérie firmy Shell. Ropná havárie už zabila jeho šestiletého bratra, Papilou se proto rozhodne napsat těžařům odvážný dopis.

Zimní jezero – Emika a její bratranec Antti rádi společně jezdí pod stan, nejlépe v zimě. „Stačí ti dobrý stan, spacák a teplé oblečení,“ líčí jednoduchý recept na originální zálibu 13letá dívka.

Krotitel hadů – Šestnáctiletý Ali Khan má jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě. Živí se jako lovec jedovatých hadů. Každý lov je riskantní, bez něj by ale nedokázal uživit svou početnou rodinu.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti