Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

23. února 2022

Dne 16. 2. 2022 se na naší škole uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro II. stupeň.  

Prvním úkolem bylo splnit poslechový test, následně se zkoušelo z mluveného projevu. Žáci se museli anglicky sami představit a říct o sobě základní informace, poté začali mluvit cca 10 minut o tématu, které si vylosovali. Na závěr popisovali obrázek.

Celkem se k soutěži přihlásilo 19 žáků a myslíme si, že ani jeden z nich si neudělal ostudu. Na závěr obdrželi všichni účastníci diplom a byli vyhlášeni vítězové. Na prvním místě se v kategorii mladších žáků umístila Petra Jakešová ze 7. B, v kategorii starších žáků zvítězila Barbora Cibulková z 9. C. 

Obě vítězky postupují do okresního kola soutěže, kterou pořádá Dům dětí a mládeže v Českém Krumlově. Budeme jim držet palce. 

Ostatním žákům děkujeme za účast, někteří jste nás svým výkonem mile překvapili a doufáme, že budete mít chuť příští rok soutěž zkusit znovu. 

Michaela Slaninová a Erika Korchová (organizátorky školního kola soutěže)

Základní škola T. G. Masaryka © 2023 | Prohlášení o přístupnosti

Logo MEDIAGRAFIK s.r.o.