Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Laser game – 9. B

10. června 2024

9.B zvítězila v soutěži Celá škola čte. Jako výhru si žáci vybrali výlet do Funspace v Českých Budějovicích a hru laser game.

Po počáteční instruktáži se žáci rozdělili do dvou týmů. Každý hráč byl vybaven elektronickou vestou se zabudovanými senzory, které se pak protivníci snažili zasáhnout laserovými zbraněmi.

Laser aréna poskytovala ideální úkryty v podobě překážek, rohů a zákoutí. Všechny překážky byly označené UV barvami a vytvářely senzační atmosféru. Hru doprovázela akční hudba.

Hra byla fyzicky náročná a občerstvení na baru mezi koly přišlo dětem vhod. V odpočinkové zóně sledovalo nehrající družstvo na obrazovce aktuální hru jiného týmu, plánovalo další strategie, porovnávalo výsledky odehraných her, užívalo si simulátor závodního vozu, kulečník, stolní fotbálek a airhokej.

Tak trochu akční elektronickou hru na babu se schovávanou dohromady, bezpečnou SCI-FI střílečku, kde na první pohled agresivní prvek střílení, naprosto ustupuje do pozadí, adrenalin, zábavu, smích, kolektivní spolupráci, hodně pohybu a skvělý pocit, to vše si žáci 9. B s obrovským nadšením užívali.

I. Brožová

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti