Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský a snowboardový kurz – 1. termín

13. února 2023

Tradiční lyžařský a snowboardový kurz se opět konal na Kramolíně na Lipně. Počasí bylo ukázkové, téměř každodenní azuro nepokazily ani teploty hluboko pod bodem mrazu. Ranní a odpolední rozcvičky na sněhu absolvovaly děti téměř bez řečí a s úsměvem. Výcvik probíhal dopoledne i odpoledne a žáci se naučili či zdokonalili v technice jízdy na lyžích nebo snowboardu. Ve středu odpoledne v rámci odpočinku děti relaxovaly v bazénu a ve čtvrtek proto byly výborně připraveny na závod ve slalomu. U lyžařů se v kategorii modrého družstva začátečníků umístila na 3. místě Jana Valicsková, na 2. místě Jakub Cifreund a vyhrál Petr Kožišník, všichni žáci navštěvují 6.A. V kategorii žlutého družstva pokročilejších lyžařů se na 3. místě umístil Vojtěch Vošalík z 6.B,  na 2. místě pak Nicol Auerová rovněž z 6.B a na 1. místě excelovala Nikol Zuzáková z 6.A. V kategorii snowboardistů skončil Dan Přibyl z 6.A na 3. místě, Natálie Novotná z 6.B na 2. místě a 1. místo vyhrál Kryštof Kohout z 6.B. Tentokrát byl poprvé lyžařský kurz zpestřen výstupem na Stezku do koruny stromů, z které byl díky nádhernému počasí úžasný výhled do okolí. Pátek dopoledne pak patřil zdokonalování techniky jízdy na lyžích a snowboardu, následoval oběd, balení a bezpečný návrat domů.

Lenka Guňková + Adam Fikejs

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti