Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský a snowboardový kurz 2

18. března 2019

Ve dnech 11. 3. – 15. 3. 2019 se žáci 6. tříd zúčastnili lyžařského výcviku na Kramolíně. Ubytovali jsme se v, pro některé již dobře známém, penzionu Kobylnice a vyrazili na svah, kde vedoucí zájezdu, pan učitel Fikejs, rozdal skipasy a žáci se rozdělili do skupin podle jejich schopností. Během týdne sněžilo, pršelo i bylo slunečno, takže si žáci mohli vyzkoušet lyžování v různých klimatických podmínkách. Věnovali se novým dovednostem, včetně carvingového oblouku nejen na lyžích, ale i na snowboardech. Večerní přednášky pod vedením vyučujících pozorně vnímali ale jen ti nejzarytější posluchači. Středu, krizový den, jak se říká, jsme věnovali dopolednímu výcviku a odpoledne jsme navštívili Aquaworld Lipno, kde si všichni přítomní dostatečně zaplavali, využili vířivku a zrelaxovali. Ve čtvrtek dopoledne žáci opět testovali své schopnosti, tentokrát si vyzkoušeli skicross a zazávodili si. Na první tři nejlepší z každé skupiny čekala večer sladká odměna a medaile ve formě Fidorky a řezu. Za oranžové družstvo se v kategorii žen na 1. místě umístila Nela Hezoučká , 2. místo K. Račáková  a 3. místo Amálie Pflegerová. V kategorii můžu se na 1. místě umístil Tomáš Papoušek, na 2. místě Rostislav Krulický a na 3. místě Vojtěch Čížek. Za modré družstvo se v kategorii žen na 1. místě umístila Adriana Pechová, na 2. místě Romana Macková a na 3. místě Barbora Šíslová. V kategorii mužů se na 1. místě umístil Matyáš Jurík, na 2 místě Dominik Vondruška a na 3. místě Jakub Řepa. Ve snowboardovém družstvu vyhrál Karel Vlášek, na 2. místě skončil Jonáš Novosad a na 3. místě Vojta Valek. Nejlepší test z přednášek napsala Barbora Cibulková. Kurz se obešel bez vážnějšího úrazu, za což jsme všichni rádi. Doufáme, že lyžařský výcvik bude příští rok minimálně stejně tak úspěšný a žáci se budou v zimních měsících rádi vracet na hory. Poděkování patří panu Brožovskému, majiteli penzionu Kobylnice.

Vyúčtování lyžařského kurzu

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti