Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský a snowboardový kurz 2019

25. února 2019

Ve dnech 18. 2. – 22. 2. 2019 se žáci 5. a 6. tříd zúčastnili lyžařského výcviku na Kramolíně. Ubytovali jsme se v, pro některé již dobře známém, penzionu Kobylnice a vyrazili na svah, kde vedoucí zájezdu, pan učitel Fikejs, rozdal skipasy a žáci se rozdělili do skupin podle jejich schopností. Azurová obloha a jarní teploty se během týdne nejčastěji opakovaly, takže se žáci mohli naplno věnovat novým dovednostem, včetně carvingového oblouku nejen na lyžích, ale i na snowboardech. Jen pátek dopoledne bylo deštivé. Večerní přednášky pod vedením vyučujících pozorně vnímali ale jen ti nejzarytější posluchači. Středu, krizový den, jak se říká, jsme věnovali dopolednímu výcviku a odpoledne jsme navštívili Aquaworld Lipno, kde si všichni přítomní dostatečně zaplavali, využili vířivku a zrelaxovali. Ve čtvrtek dopoledne žáci opět testovali své schopnosti, tentokrát si vyzkoušeli slalom a zazávodili si. Na první tři nejlepší z každé skupiny čekala večer sladká odměna a medaile ve formě Fidorky a řezu. Za první družstvo se na 1. místě umístil J. Kohout, 2. místo – E. Reiterová a 3. místo – E. Bernardová. Z druhého družstva se umístil na 1. místě –  V. Prášek, 2. místo – A. Neumanová a 3. místo – J. Farabauer. Ve snowboardovém družstvu vyhrál Čeněk Hitha , na 2. místě skončila G. Sedláčková a na 3. místě Hanka Jarešová. Poslední zvláštní kategorii „O nejuklizenější pokoj“ vyhrály slečny Nikola Haláčková, Nela Zemková a DanaHoang Kie My. Poslední večer se nesl ve stylu volné zábavy, někteří jej využili k hraní společenský a karetních her.  V pátek, poslední den, jsme dopoledne ještě naposledy jeli zbrousit hrany lyží a SNB na sjezdovku a po obědě jsme vyrazili na cestu domů. Kurz se obešel bez úrazů, za což jsme všichni rádi. Doufáme, že lyžařský výcvik bude příští rok minimálně stejně tak úspěšný a žáci se budou v zimních měsících rádi vracet hory. Poděkování patří panu Brožovskému, majiteli penzionu Kobylnice.

Vyúčtování lyžařského kurzu

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti