Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský a snowboardový kurz 7. ročníků na Hochfichtu

27. února 2024

Žáci 7. ročníků absolvovali lyžařský a snowboardový kurz (v termínu 19. – 23. 2. 2024) na Hochfichtu. Ubytovaní nám poskytl penzion Kobylnice, odkud jsme každý den vyjížděli do rakouského skiareálu. Počet 28 žáků, byl rozdělen na 15 lyžařů a 14 snowboardistů.

Řada žáků už absolvovala kurz i v 6. ročníku na Lipně. Hochficht je už pro náročnější a zdatnější lyžaře. Sněhové podmínky byly k aktuálnímu počasí velice dobré.

Žáci si vyzkoušeli různé typy vleků: kabinka pro 10 lyžařů, kotva (ta nám dělala největší problémy, hlavně snowboardistům) a čtyřsedačku.

Celý týden jsme i přes občasnou nepřízeň počasí lyžovali s nadšením a odhodláním zdokonalovat naše dovednosti. Ve středu se žáci zúčastnili závodů (slalom mezi hůlkami) na čas.  Ve čtvrtek jsme podnikli pěší túru na bobovou dráhu a po obědě Aquaworld na Lipně. V pátek jsme se vrátili do Českého Krumlova se spoustou zážitků i nových znalostí, na které budou žáci rádi vzpomínat.

Mgr. Jan Petřík, Mgr. Adam Fikejs, Mgr. Eliška Hluštíková

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti