Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský kurz – 1. termín

13. února 2022

Ve dnech 7. 2. – 11. 2. 2022 se žáci 6. a 7. tříd zúčastnili lyžařského výcviku na Kramolíně. Ubytovali jsme se v, pro některé již dobře známém, penzionu Kobylnice a vyrazili na svah, kde vedoucí zájezdu, pan učitel Fikejs, rozdal skipasy a žáci se rozdělili do skupin podle jejich schopností. Během týdne sněžilo, pršelo i bylo slunečno, takže si žáci mohli vyzkoušet lyžování v různých klimatických podmínkách. Věnovali se novým dovednostem, včetně carvingového oblouku na lyžích. Večerní přednášky pod vedením vyučujících pozorně vnímali všichni posluchači. Středu, krizový den, jak se říká, jsme věnovali dopolednímu výcviku a odpoledne jsme navštívili Aquaworld Lipno, kde si všichni přítomní dostatečně zaplavali, využili vířivku a zrelaxovali. Ve čtvrtek dopoledne žáci opět testovali své schopnosti, tentokrát si vyzkoušeli slalom a zazávodili si. Na první tři nejlepší z každé skupiny čekala večer sladká odměna a medaile ve formě Fidorky a řezu. Za oranžové družstvo se na 1. místě umístil Jindřich Berounský , 2. místo Emma Kutláková  a 3. místo Anežka Doubravská. Za modré družstvo se na 1. místě umístila Sofie Kintzlová, na 2. místě Matouš Rehberger a na 3. místě Petr Cibulka. Ve žlutém družstvu vyhrál Radim Kutlák, na 2. místě skončila Adéla Brčáková a na 3. místě Jakub Kučera. Nejlepší test z přednášek napsali Jan Hanuš, Karla Tovaryšová a Adéla Mittaschová. Čtvrteční poslední večer žáci zakončili vlastní discotékou. Kurz se obešel bez úrazu, za což jsme všichni rádi. Doufáme, že další lyžařský výcvik bude příští rok minimálně stejně tak úspěšný a žáci se budou v zimních měsících rádi vracet hory. Poděkování patří panu Brožovskému, majiteli penzionu Kobylnice.

Adam Fikejs a Jan Petřík

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti