Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský kurz 1. termín

10. února 2020

Ve dnech 3. 2. – 7. 2. 2020 se žáci 5. a 6. tříd zúčastnili lyžařského výcviku na Kramolíně. Ubytovali jsme se v, pro některé již dobře známém, penzionu Kobylnice a vyrazili na svah, kde vedoucí zájezdu, pan učitel Fikejs, rozdal skipasy a žáci se rozdělili do skupin podle jejich schopností. První den nás přivítal celodenní silný déšť. První dopoledne jsme využili k tréninku nazouvání lyžařských bot. Odpoledne jsme už šli přes mírný déšť na svah. Druhý den odpoledne už napadl sníh a celý kurz získal nový pozitivní náboj. Ve čtvrtek nás překvapila azurová obloha, takže se žáci mohli naplno věnovat novým dovednostem, včetně carvingového oblouku nejen na lyžích, ale i na snowboardech. Večerní přednášky pod vedením vyučujících pozorně vnímali ale jen ti nejzarytější posluchači. Středu, krizový den, jak se říká, jsme věnovali dopolednímu výcviku a odpoledne jsme navštívili Aquaworld Lipno, kde si všichni přítomní dostatečně zaplavali, využili vířivku a zrelaxovali. Ve čtvrtek dopoledne žáci opět testovali své schopnosti, tentokrát si vyzkoušeli slalom a zazávodili si. Na první tři nejlepší čekala večer sladká odměna a medaile ve formě Fidorky a řezu. Z dívek se na 1. místě umístila Klára Mikešová, 2. místo – Valerie Opekarová a 3. místo – Adéla Fazekašová. Z chlapců se umístil na 1. místě –  Štěpán Ludačka, 2. místo – Adam Lipovský a 3. místo – Kristián Peleška. Ve snowboardovém družstvu vyhrál Miroslav Brůha. Poslední zvláštní kategorii „O nejuklizenější pokoj“ vyhrály slečny Licheva, Filausová a Mašková. Nejlepší vědomostní test z večerních přednášek napsal Krisitán Peleška. Poslední večer se nesl ve stylu volné zábavy, někteří jej využili k hraní společenský a karetních her.  V pátek, poslední den, jsme dopoledne ještě naposledy jeli zbrousit hrany lyží a SNB na sjezdovku a po obědě jsme vyrazili na cestu domů. Kurz se obešel bez úrazů, za což jsme všichni rádi. Doufáme, že lyžařský výcvik bude příští rok minimálně stejně tak úspěšný a žáci se budou v zimních měsících rádi vracet hory. Poděkování patří panu Brožovskému, majiteli penzionu Kobylnice.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti