Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský kurz – 2. termín

1. března 2022

Ve dnech 21. 2. – 25. 2. 2022 se žáci 6. a 7. tříd zúčastnili lyžařského a snowboardového výcviku na Kramolíně, který byl v kalendářním pořadí druhý. Oproti prvnímu kurzu, sněhu výrazně ubylo, mimo sjezdovky téměř žádný nebyl. Žáci dostali skipasy a instruktoři je rozdělili na dvě lyžařská a jedno snowboardové družstvo.

Během týdne sněžilo, pršelo i bylo slunečno, takže si žáci mohli vyzkoušet lyžování v různých klimatických podmínkách. Věnovali se novým dovednostem, včetně carvingového oblouku na lyžích. Někteří už základy měli, někdo začínal úplně od začátku.

Z večerních přednášek se psal poslední čtvrteční večer test a po něm následovala diskotéka. Středu, krizový den, jak se říká, jsme věnovali dopolednímu výcviku a odpoledne jsme navštívili Aquaworld Lipno, kde si všichni přítomní dostatečně zaplavali, využili divokou řeku a zrelaxovali. Ve čtvrtek dopoledne žáci opět testovali své schopnosti, tentokrát si vyzkoušeli slalom a zazávodili si.

Na první tři nejlepší z každé skupiny čekala večer sladká odměna a medaile ve formě Fidorky a řezu. Za oranžové družstvo se na 1. místě umístil Matyáš Puffr , 2. místo Jan Tesca  a 3. místo Michaela Macková. Za modré družstvo se na 1. místě umístil Alexandr Novotný, na 2. místě skončila Aneta Bidelnicová a na 3. místě Simona Hadravová. Ve snowboardovém družstvu zvítězila Valerie Opekarová, na 2. místě skončila Anna Poustecká a na 3. místě Jiří Kováč. Nejlepší test z přednášek napsala Simona Licheva. Největším skokanem kurzu (největší zlepšení) byli Kateřina Pešková a Antonín Švec.

Kurz zvládli všichni účastníci a nyní je čekají zasloužené jarní prázdniny. Doufáme, že další lyžařský výcvik bude příští rok minimálně stejně tak úspěšný a žáci se budou v zimních měsících rádi vracet hory. Poděkování patří panu Brožovskému, majiteli penzionu Kobylnice.

Vyúčtování kurzů naleznete na ÚŘEDNÍ DESCE – LYŽAŘSKÝ KURZ 

Adam Fikejs + Jan Petřík (instruktoři, zdravotníci, vedoucí kurzu, fotografové, psychická podpora…… :))

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti