Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Lyžařský kurz 2

16. března 2020

Lyžařský a snowboardový kurz (9. – 12.3.2020)

Druhý lyžařský a snowboardový kurz se tradičně konal na Kramolíně na Lipně. I přesto, že sněhové podmínky již nebyly nejlepší, žáci sjížděli sjezdovky o sto šest. Každodenní rozcvičky na sněhu absolvovaly děti téměř bez řečí a s úsměvem. Výcvik probíhal dopoledne i odpoledne a žáci se naučili či zdokonalili v technice jízdy na lyžích nebo SNB. Ve středu odpoledne se v rámci odpočinku děti prošly kolem přehrady do Frymburka, a ve čtvrtek proto byly výborně připraveny na kombinovaný závod v běhu, technice nazouvání lyží či SNB a slalomu. U lyžařů se v kategorii “Prasátek” se na 3. místě umístil J. S. Rosický, na 2.místě dojel L. Moravec a vyhrál J. Janouch. V kategorii “Oslíků” na 3. místo dosáhl J. Zvonař, na 2. místě se umístil J. Kohout a pro nejcennější kov si dojela J. Bažantová. U snowboardistů v kategorii “Bílých tygrů”  si pro 3. místo dosvištěl Jan Koláček (6.A), jako 2. skončila Hanka Jarešová (6.A) a 1. místo vybojoval Standa Beseda (rovněž 6.A). Ve speciální kategorii “Skokan týdne” se za “Prasátka” vyšplhal na 1. místo Jan Janouch, za “Oslíky” to byla Jolana Bažantová a za “Bílé tygry” vybojoval tuto cenu Honza Koláček (6.A).

V pátek po snídani se děti sbalily a jelikož už nebylo  na čem jezdit, vydaly se na vycházku kolem Lipna do přístavu Marina na Lipně. Pak se vrátily  na chatu, poobědvaly, zamávaly penzionu Kobylnice a dojely v s neopakovatelnými zážitky v pořádku do Krumlova.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti