Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Máme nové hřiště, huráááá

14. listopadu 2018
Od pondělí 12. listopadu mohly konečně děti naší školy začít využívat nové dětské hřiště, které zhotovila firma Hřiště pod květinou. Odměnou za vydařený počin byla spontánní radost a výskot spokojených žáčků.  Je to vlastně poprvé v historii školy, kdy mají děti k dispozici herní prvky tohoto typy. Na terasy školního pozemku byly instalovány domeček se sítí a pískovištěm, dvě čtyřmetrové skluzavky, propojené hrazdy a balanční špalky. Všechny atrakce jsou zhotovené z akátového dřeva a splňují požadavek na dlouhodobé využívání. Další herní prvky budou na hřiště dodávány postupně a to podle schválené studie. Na jaře by se vyrovnaly i terénní nerovnosti a plocha by se osela v této části trávou.

K hřišti byly zároveň na pozemek školy rozmístěny celkem čtyři odpadkové koše, aby současné nevyhovující nahradily ty, co splňují strategii školy na třídění odpadu.

Touto akcí byla splněna první etapa z celkových úprav všech ploch školy, které mají za cíl zajistit větší bezpečnost dětem a zároveň vylepšit podmínky k jejich vzdělávání. V současnosti se zpracovává studie na přesun parkoviště ze dvora školy na asfaltový povrch v jižní části pozemku, aby se uvolnil prostor k volnočasovým aktivitám.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti