Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Mimočítanková četba 5. A

18. dubna 2021

V letošním školním roce už čteme společně druhou knihu. Všichni žáci už ví, že hodiny čtení nejsou jen o čtení, ale také o plnění nejrůznějších úkolů, které paní učitelka připraví. Bývají to úkoly různorodé, které pomáhají rozvíjet čtenářskou gramotnost.

Mimocitankova_cetba - Ctenarske-strategie

Z obrázků už jste asi poznali, že naším hlavním hrdinou je Jonáš. Je to kluk, jehož velkým snem je mít vlastního psa. Jak se jmenuje kniha, která nás od první kapitoly zaujala, vám ale nemohu prozradit. Ani žáci to ještě neví. Od samého začátku četby totiž přemýšlíme, jak by se naše kniha mohla jmenovat. Žáci to zjistí zítra ráno, až se poprvé po distanční výuce dostanou do své třídy. Čeká je nástěnka plná ilustrací z této knihy včetně titulní strany. Všichni už se těší na velké odhalení.

Mimocitankova_cetba - otazka

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti