Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Muzeum Vltavínů 9. ročníky

27. března 2023

Ve dnech 13. a 17. března navštívili žáci tříd 9. B a 9. C v rámci výuky přírodopisu Muzeum Vltavínů v Českém Krumlově. Zhlédli krátký film o původu, vzniku a složení těchto jihočeských „drahokamů“ a vyslechli si poutavý komentář pana průvodce o historii jejich objevování. Po prohlídce muzea a nádherných exemplářů vltavínů zapůjčených sběrateli se pobavili při interaktivní hře. Zde jsou dojmy několika žáků z této exkurze:

Na prohlídce mě zaujala výstava všech vltavínů, bylo moc krásné, jak byl každý jiný. Líbilo se mi, jak jsme si mohli potěžkat meteorit. Všechno to hodnotím moc kladně. (Hana Jarešová 9. B)

Toto muzeum bych doporučil většině lidí, které zajímá nejen příroda, ale i historie. Zde se teprve dozví vše o vzniku a celé minulosti vltavínů. Pan průvodce byl příjemný a dobře připravený. Prostředí bylo nádherně stylizované podle vltavínů a jejich struktury. Součástí prohlídky je také zajímavě zpracovaný film a perfektní je interaktivní expozice, ze které si odnesete víc vědomostí než když si jen tak něco prohlížíte. (Matěj Veselý 9. B)

Muzeum nabízí návštěvníkům širokou škálu zajímavostí, možnost prozkoumat historii regionu prostřednictvím exponátů, fotografií a dobových materiálů. Muzeum je rozděleno do několika sekcí, obsahuje např. galerii a podzemní sklep s vystavenými vltavíny. Také obsahuje řadu předmětů, jako třeba starodávné mapy. Interiér je pěkný a útulný, personál je také velmi milý a ochotný. Skvělá volba pro ty, kteří mají zájem o regionální historii a kulturu. (Tobias Kelleci  9. B)

Mgr. Václava Ilkóová

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti