Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Návštěva fotbalového utkání v Praze

2. dubna 2024

V úterý 26. března vycestovali přihlášení žáci 7. – 9. ročníku do Prahy, aby zhlédli přípravné fotbalové utkání mezi Českou republikou a Arménií. Vstupenky byly získány pro žáky zdarma v rámci last minute budgetu od FAČR. Nabídka na účast na zájezdu do hlediště stadiónu Sparty vyvolala nebývalý zájem ze strany našich žáků. A to i za situace, že na rozmýšlení a přípravu nebyl dostatek času. Bohužel jsme museli i nějaké žáky odmítnout z důvodu nedostatečné kapacity. Překvapilo mě, jak se děti na zápas těšily a celou akci si užily, i když šlo „pouze“ o přátelák. Na zápas jeli i žáci ze ZŠ Linecká a ZŠ Za Nádražím. Spoluorganizátorem a částečným donátorem akce bylo i Město Český Krumlov.

Po zápase jsme si počkali i na hvězdy našeho nároďáku, které až na vyjímky nastoupily do přistaveného autobusu. Na stadiónu jsme rovněž zahlédli někdejší sparťanskou ikonu Horsta Siegla a získali fotografie s Antonínem Barákem, který hraje nyní v italské Fiorentině a nedávnými reprezentačními útočníky Pavlem KukouJanem Kollerem, nejlepším katonýrem české i československé historie, který vévodí s 55 brankami v čele všech kanonýrů.

Všechny účastníky za TéGéeMku musím pochválit za jejich vzorné chování a reprezentaci školy po celou dobu akce. Poděkovat bych chtěl i Petrovi Požárkovi, který byl duší celého podniku a bez něhož bychom do Prahy nejeli, dále také Městu Český Krumlov za dotaci poskytnutou na dopravu. Zpracoval, Josef Haláček

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti