Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Noc s Andersenem v 5. A

28. března 2024

Ke konci měsíce března se žáci pátého ročníku sešli na akci s názvem Noc s Andersenem, během které prožili večer plný dobrodružství a tajemství.

Jedním z vrcholů večera bylo představení nové knihy s názvem Prašina. Žáci měli možnost se seznámit s příběhem této knihy a vyzkoušet si  různé role hlavních postav. Prožili tak dobrodružství přímo v kůži hrdinů příběhu a plně se do něj mohli vcítit.

Další zajímavou částí akce byla možnost vyzkoušet si roli ilustrátora knihy. Žáci se mohli ponořit do světa tvorby a tvořit vlastní ilustrace k příběhu. Bylo úžasné sledovat jejich kreativitu a schopnost vyjádřit své myšlenky a pocity pomocí kresby. Jedním z vrcholů večera byla také stezky odvahy, během které žáci objevovali tajemná zákoutí noční školy. Společnými silami se pokoušeli sestavit jméno jedné z hlavních postav knihy Prašina a  jejich úsilí bylo odměněno odhalením příběhu tajemného vědce.

Celý večer byl plný dobrodružství, tajemství a spolupráce. Žáci tak prožili nezapomenutelný zážitek plný radosti a vzrušení. Tato akce nejenže podpořila jejich čtenářské dovednosti a kreativitu, ale také posílila jejich schopnost spolupráce a řešení problémů.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti