Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Okresní kolo Atletické olympiády 1. stupně v Kaplici

13. června 2023

Ve středu 7. června 2023 proběhlo Okresní kolo atletické olympiády 1. stupně v Kaplici. Zúčastnili se i žáci naší školy na základě výsledků z našeho školního kola. Počasí nám tentokrát moc nepřálo a na určitou dobu bylo nutné kvůli silnému dešti závodění přerušit. Nakonec se ale vyčasilo, a tak se mohlo směle pokračovat.

Děti soutěžily ve čtyřech kategoriích: mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky a starší chlapci. Bojovalo se ve sprintu na 50 m, v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a nakonec přišly na řadu vytrvalostní běhy na 400 m, 600 m a 800 m podle kategorií.  Konkurence byla veliká, neboť přijelo celkem 12 škol z celého okresu Český Krumlov.

Naše škola v celkovém pořadí skončila na 7. místě a v jednotlivcích jsme získali dvě zlaté medaile a dvě stříbrné. K nejúspěšnějším atletkám patřila Dominika Šusterová, která získala zlato v hodu míčkem a 2. místo ve skoku dalekém v kategorii starších dívek. V běhu na 600 m zvítězila Jana Svobodová a hned na druhém místě skončila Aneta Hadravová. Obě rovněž v kategorii starších dívek. Šanci zúčastnit se dostali i ti nejmenší, tedy naši prvňáčci. Přestože se neumístili na stupních vítězů, je to pro ně jistě velká zkušenost a podle jejich slov i hezký zážitek.

Poděkování bezesporu patří všem, kteří se rozhodli reprezentovat naši školu a už se těší na příští ročník, aby mohli své výkony vylepšit. Tak jim držme palce!

Aleš Hradecký

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti