Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Okresní kolo atletické olympiády 1. stupně v Kaplici

20. června 2022

Po covidové přestávce se letos opět konalo okresní kolo Atletické olympiády 1. stupně v Kaplici. Původní termín 7. června musel být kvůli nepříznivému počasí zrušen a přeložen o týden později na 14. června. Tentokrát nám počasí opravdu přálo. Vybraní žáci, kteří dosáhli ve školním kole nejlepších výsledků, soutěžili v běhu na 50 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a vytrvalostním běhu na 400/600/800 m (podle kategorie). V kategorii mladších žáků soutěžili kluci a holky 1.–3. třídy, v kategorii starších žáků pak chlapci a děvčata z 4. a 5. třídy. Konkurence byla velká, neboť se zúčastnilo celkem 13 škol z Českokrumlovska. Naše škola obsadila celkově 6. místo v pořadí velkých škol a vybojovali jsme stříbrnou medaili v hodu kriketovým míčkem v kategorii st. žákyně a bronzovou medaili ve sprintu na 50 m opět v této kategorii. Obě medaile získala stejná žákyně. Několikrát se nám podařilo získat nepopulární bramborovou medaili a další bodovaná umístění. Všichni soutěžící předvedli pěkné výkony a zasluhují tak velké uznání a zároveň poděkování za vzornou reprezentaci naší školy. Po slavnostním vyhlášení naši sportovci shodně uvedli, že si tuto akci užili a přislíbili, že na sobě budou pracovat, aby své výkony na příštím klání ještě vylepšili. Nezbývá, než se těšit na další ročník.

Aleš Hradecký

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti