Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Pěší výlet do Kájova

17. června 2022

16 . 6. se třída 6. B vypravila na pěší výlet do Kájova. Aby cesta nebyla tak snadná, nešli jsme kolem hlavní silnice, ale vzali jsme to oklikou přes Vyšný.

Cestou jsme plnily různé úkoly, díky nimž jsme si procvičili smysly, rozum i tělo, a dokonce se i seznámili s částí přehledových panelů Naučné stezky Vyšenské kopce. Také jsme sbírali přírodniny (včetně lesních jahod), pozorovali pasoucí se kozy, udělali si odpočinek na dětském hřišti i si společně zazpívali.

Každý tým po odchodu ze školy musel vyluštit zprávu v Morseovce, cestou za jednotlivé úkoly sbíral body, které nakonec mohl vyměnit za nápovědy k číselného zámku na truhle s pokladem. Aby byly napnuté svaly a především zvědavost, zamčenou truhlu s pokladem jsme si nesli ze školy a odemkli ji až téměř na konci cesty.

Jelikož jednotlivé úkoly zabraly více času, tak jsme se museli s částí spolužáků dojíždějících z Hořic rozloučit dříve a na oheň a opékání buřtů už nás pokračovala pouze polovina. Když jsme však dorazili do Přelštic, oheň jsme již rozdělat nestihli, protože přišla bouřka a chvíli dokonce padaly kroupy. Nicméně i tak k nám počasí bylo milostivé, že jsme celou trasu zvládli projít pouze v dusnu, ale za svitu slunce.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti