Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Planeta (NE)patří lidem

19. září 2020

V pátek 18. 9. se třída 5.A zúčastnila environmentálního dne pořádaného DDM v Českém Krumlově. Vydali jsme se do Prokešovy zahrady, která se nachází nedaleko naší školy. Tam už na žáky čekala 4 stanoviště, na kterých se postupně všichni vystřídali.

A co všechno jsme zažili? Ve skleněném úlu jsme pozorovali včely, našli mezi nimi královnu a diskutovali jsme o tom, jak mezi sebou včely komunikují. Na jednom ze stanovišť jsme obdivovali sovu pálenou ze záchranné stanice Zoo Hluboká. Další skupinka se věnovala fotografování květin v zahradě. V posledním stanovišti si všichni postupně vyrobili „nesmrtelný“ voskovaný ubrousek a také se naučili, jak se o něj starat.

Děkujeme DDM za zdařilou akci, kterou jsme si moc užili. Doufáme, že se na nějakou podobnou můžeme brzy zase těšit.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti