Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Policie ve školní družině

4. června 2023

Dne 30. května 2023 ve 13.00 hod navštívili školní družinu policisté z Obvodního oddělení PČR Český Krumlov. Setkání se uskutečnilo za slunného dne na školním hřišti školy.

Policisté, prap. Jakub Hundsnurscher a pprap. Pavel Knížek, nejprve dětem sdělili, co taková práce na obvodním oddělení obnáší, čím se nejvíce zabývají a ochotně odpovídali na všetečné otázky žáků.

Následně děti měly možnost si prohlédnout služební vozidlo policie, policejní čtyřkolku, výzbroj a výstroj policistů a i dále se mohly policistů vyptávat na detaily jejich práce. Policisté byli velmi vstřícní a zejména u výstroje a výzbroje konkrétně předvedli, jaká zbraň či výstroj se k čemu používá.

Děti si tak mohly prohlédnout osobní ruční pistole policistů zn. ČZ 75, dlouhé zbraně samopaly zn. Heckler, které policisté používají při zásazích proti aktivnímu střelci. Z výstroje si žáci vyzkoušeli neprůstřelnou vestu, helmu, štít na vytlačování, neprůstřelný štít, pouta, teleskopický obušek.

Jako praktická ukázka bylo dětem předvedeno, jak policisté zasahují proti opilému agresivnímu člověku, který ruší noční klid a rozbíjí veřejný majetek. Role agresivního jedince se zhostil pan vychovatel ze školní družiny. Po neúspěšných zákonných výzvách proti opilé osobě a v momentě, kdy tato osoba chtěla napadnout zasahující hlídku, tak policisté, během několika vteřin, pomocí hmatů a chvatů agresivní osobu svedli na zem a spoutali.

Děti byly z návštěvy policejní hlídky nadšeny a nám nezbývá nic jiného, než poděkovat za vstřícnost obvodního oddělení z Českého Krumlova a zejména obrovský dík patří jmenovaným policistům, kteří ochotně a s radostí vše žákům předvedli, ukázali a vysvětlili.

                                                                                                                                                                Milan Popel

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti