Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Položení květin k bustě TGM

17. listopadu 2020

V úvodu zazněla Česká státní hymna. Starosta Dalibor Carda ve svém krátkém projevu poděkoval za uskutečnění této tradiční akce a připomenutí odkazu Tomáše G. Masaryka.

„Připomínáme si události roku 1918 a 1989, které stály na začátku dvou demokratických období naší země. První demokratické období trvalo pouze 20 let a ukazuje nám, že demokracie není samozřejmostí, a pokud nebudeme aktivně pracovat na jejím rozvoji, nemusí tady být napořád. Výchova dětí a mládeže v ideálech svobody a demokracie hraje klíčovou roli pro budoucnost naší země,“ uvedl starosta před školou nesoucí jméno prvního československého prezidenta.

Celé akce se konala bez účasti veřejnosti pouze za přítomnosti starosty města Český Krumlov Dalibora Cardy, ředitele ZŠ TGM Josefa Haláčka a Československou obec legionářskou reprezentoval Michal Mojžíš. Určitě je správné, že i v této době, kdy bojujeme s pandemií, nejsme lhostejni k naší historii, důležitým milníkům a osobnostem a dokážeme si tyto zásadní hodnoty připomínat.

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti