Základní škola T. G. Masaryka, Český Krumlov, T. G. Masaryka 213

Poznávací zájezd do Anglie 2023

29. května 2023

Zájezd do Anglie se skvěle vydařil, stále jsme plni báječných zážitků. Počasí nám neskutečně přálo, žádné anglické deště nás nepotkaly. Naši žáci byli vzorní, musíme je pochválit za dodržování veškerých pokynů a pravidel. Každý měl mnoho příležitostí vyzkoušet si v rodinách a obchodech, zda se se svými znalostmi angličtiny už ve světě domluví.

Vyrazili jsme autobusem v neděli po obědě a do Londýna dorazili v pondělí dopoledne. Cesta byla dlouhá, ale stála rozhodně zato! První den jsme si prošli všechny významné památky Londýna: Greenwich, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, St. James‘ s Park, Buckingham Palace, Picadilly Circus, Leicester Square, Covent Garden, Trafalgar Square, Tower of London, Tower Bridge, HMS Belfast aj. Projeli jsme se také na Uber Boat. Večer si nás vyzvedly hostitelské rodiny, kde jsme se navečeřeli a naprosto vyčerpaní ulehli.

V úterý jsme navštívili prehistorické místo Stonehenge a romantické městečko Salisbury s katedrálou.

Ve středu jsme se podívali do univerzitního města Oxford, kde se natáčel Harry Potter, a do královského letního sídla Windsor.

Ve čtvrtek jsme se přesunuli k Severnímu moři do nádherných přímořských lázní Brighton. Prošli jsme si zde naprosto úchvatné letní sídlo krále Jiřího IV. Royal Pavillion, postavené v indickém stylu a vybavené podle čínské módy. Projeli jsme se na nové vyhlídkové věži British Airways i360, byl to nezapomenutelný zážitek vidět celý Brighton z ptačí perspektivy! Následovalo zábavné Palace Pier z r. 1899 a opalování u moře! Pak už jen cesta autobusem zpět do přístavu Dover, převoz parádním trajektem do Calais a hurá zpět do ČR.

Mgr. Michaela Slaninová, Mgr. Kristýna Dušek Brožová, Mgr. Eva Papoušková, Mgr. Adam Fikejs

Základní škola T. G. Masaryka © 2024 | Prohlášení o přístupnosti